تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه در دیاکو پارس

ما معتقديم از هر شش نفر یک پژوهشگر شیمیایی علاقه مند پا به دنيايی متفاوت و فراتر از آزمايشگاه خواهد گذاشت. بخش تحقیق و توسعه دياكوپارس محل تحقیقات علمی و جاه طلبی های فناوری است.
در کنار جهان دانشگاهی و مهمترین انستیتوهای تحقیقاتی، شیمیدانان ما روزانه پروژه های بسیاری را با هدف تدوین پوشش هایی که فراتر از انتظارات بازار است ، توسعه می دهند. سالانه بخشی از متوسط گردش مالی مجموعه دياكوپارس در برنامه های تحقیقاتی سرمایه گذاری می شود.
محققان ما، در کنار مشتریانی که توليدكننده مبلمان و سرويس خواب ، درب و پنجره و نيز با معتبرترین تولید کنندگان ماشین آلات حرفه ای برای پوشش های صنعتی، دکوراتیو و مخصوص چوب تعامل می كنند تا محصولاتی را كه نياز آنان را به بهترين شكل ممكن برطرف مي سازد را توليد و به بازار عرضه كنند.
در داخل كارخانه مجموعه دياكوپارس ، آزمایشگاه تحقیقاتی مواد پلیمری، کیفیت و اطمینان بالایی را برای مشتریان خود تضمین می کنند.

تاریخچه شکل گیری تحقیق و توسعه

در اواخر دهۀ هشتاد و در سال‌ ۱۳۸۹، برنامه گسترده انتقال و کسب دانش و فناوری مورد نیاز برای تجهیزات داخل کشور  آغاز و به نتیجه رسید . با دستیابی به این موفقیت، چشم‌انداز جدیدی در مقابل شرکت دیاکو پارس پدیدار شد . بر همین اساس، راه‌اندازی واحد تحقیق و توسعه در دستور کار این گروه قرار گرفت تا در این مرحله، کسب توانمندی‌های علمی و فناورانه برای توسعۀ محصولات جدید و بهبود محصولات کنونی تحقق یابد.

واحد تحقیق و توسعه شرکت دیاکو پارس، در سال ۱۳۸۹، با توجه به تغییر ساختار شرکت و هم‌زمان با گسترش فعالیت‌های گروه در زمینه صنایع ،  و حمل و نقل و با تأکید بر ضرورت انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای در بهینه‌سازی عملکرد و بهبود خدمات ارائه شده در پروژه‌های آتی، تأسیس شد.

  • سیر تحولات تحقیق و توسعه
  • مسیر تحول تحقیق و توسعه در شرکت دیاکو پارس طی سه مرحله متوالی زیر برنامه‌ریزی شده است.
  • تعریف و تدوین مأموریت، اهداف، ساختار و فرایندهای تحقیق و توسعه
  • راه‌اندازی نظام مدیریت فناوری در دیاکو پارس
  • مدیریت نوآوری های فناورانه

پس از راه‌اندازی فرآیندها و ساختار تحقیق و توسعه در ۱۳۸۶، فعالیت‌های تحقیق و توسعه در شرکت دیاکو پارس به سطح بلوغ مناسب برای استقرار نظام مدیریت فناوری رسید. از سال ۱۳۹۰ تلاش‌های برنامه‌ریزی شده و وسیعی برای توسعه مفاهیم، فرآیندها و ساختار نظام مدیریت فناوری در کلیه سطوح سازمانی در درون شرکت دیاکو پارس در حال انجام است. هدف اصلی از این اقدامات، جهت‌دهی تحقیقات درون‌زا به منظور کسب فناوری‌های کلیدی در بدنه سازمان است تا شرکت دیاکو پارس بتواند با مزیت رقابتی فناورانه، همزمان خلق ارزش و کاهش فاصله با رقبا در بازار را دنبال کند

ماموریت

مأموریت این واحد، ایجاد بستری مناسب برای تبیین، برنامه‌ریزی، هماهنگی، اجرا و کنترل فعالیت‌های تحقیقاتی در جهت ارائه راهکار علمی برای حل مسائل گروه در زمینه‌های مختلف است. این واحد سیاست‌گذاری و هدایت فعالیت‌های لازم جهت توسعه و ارتقاء فناوری و تقویت بنیادِ دانش در سطح گروه را بر عهده داشته و تلاش می‌کند با ایجاد هسته‌ مناسب و بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص، مبانی علمی روز، همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی داخلی و خارجی و دانش موجود در کلیه واحدها، با رویکرد مدیریت دانش، پویایی این گروه را تسهیل نماید.

ساختار تحقیق و توسعه در شرکت دیاکو پارس :

بر اساس بررسی انواع ساختارهای سازمانی متداول در شرکت‌های معتبر جهانی مشابه با دیاکو پارس، ساختار هیبرید برای پیاده‌سازی و استقرار تحقیق و توسعه در شرکت دیاکو پارس انتخاب شد، بدان معنی که شرکت دیاکو پارس در سطح ستاد و شرکت‌های گروه دارای واحدهای تحقیق و توسعه‌ای است که دانش مورد نیاز دیاکو پارس را برای رسیدن به چشم انداز دانشی خود تولید و تأمین می‌کنند.

با تجدید ساختار انجام شده در سال ۱۳۹۴، بخش‌های کسب و کار به واحد تحقیق و توسعه تجهیز شده و مأمور به مدیریت پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه توسعه و بهبود محصولات خود شدند. علاوه بر آن، نام واحد سازمانی “تحقیق و توسعه” مرکزی به “پژوهش و فناوری” تغییر یافت.

در ساختار جدید، مأموریت اصلی واحد مرکزی، حفظ یکپارچگی فعالیت‌های تحقیقاتی در سطح گروه و سیاست‌گذاری در این حوزه تعریف شده است. در طرح جدید، واحد مرکزی مأموریت دارد تا بر اساس رصد مستمر  فناوری، نیازهای پژوهشی دیاکو پارس را در ارتباط با فناوری‌های آینده و کسب و کارهای جدید، شناسایی و پروژه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی لازم را در این حوزه تعریف و مدیریت نماید. در کنار ایفای این مأموریت، واحد مرکزی وظیفه سیاست‌گذاری، ارزیابی و کنترل و تضمین کیفیت پیاده‌سازی مدیریت دانش در گروه را نیز عهده دار شده است.

اسکرول به بالا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیلتر محصولات

پوشش های آلکیدی
رنگ های اپوکسی
سایر محصولات صنعتی و محافظتی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.