سیستم‌های یکپارچه نرم‌افزاری و سخت‌ابزاری

سیستم‌های یکپارچه نرم‌افزاری و سخت‌ابزاری

سیستم‌های یکپارچه نرم‌افزاری دیاکوپارس

در سال‌های اخیر بحث فناوری اطلاعات به یکی از اساسی‌ترین مباحث مهم جهانی و سرمایه‌گذاری در این بخش برای هر سازمان و شرکت به یک امر اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است. با توجه به وضعیت اقتصاد جهان و رقابت تنگاتنگ در عرصه تجارت، خدمات و دانش، وجود سیستم‌های به‌روز مدیریت اطلاعات، بیش از هر زمانی احساس می‌شود و مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها هر روز بیش از گذشته به دنبال افزایش کیفیت محصول و خدمات خود هستند و مسلما برای رسیدن به این اهداف، استفاده از فناوری اطلاعات و سیستم‌های مکانیزه جامع در مجموعه‌های صنعتي و تجاري، امري حياتي است.

MIS یا همان مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی (Management Information System) به مثابه فناوری در خدمت مدیران متخصص است که اگر به درستی پیاده‌سازی و استفاده گردد، اثرات مطلوب و موثری در عملکرد یک سازمان و شرکت از خود باقی می‌گذارد.

سیستم یکپارچه نرم‌افزاری دیاکوپارس در عين جامع بودن، منطبق بر نیازهای خاص و دقیق شرکت دیاکوپارس تنظیم شده‌ و به طور خاص براي اين شركت طراحي و تهيه گرديده است .

پورتال داخلی شرکت

علاوه بر وبسایت اصلی که حاوی اطلاعات جامع و کاملی از فعالیت‌های شرکت است، سایت داخلی یا همان پورتال دیاکوپارس با امکان دسترسی به کلیه برنامه‌های سیستم یکپارچه و بر اساس مجوزها و سطح دسترسی تعیین شده برای مدیران و کاربران، طراحی و مورد استفاده قرار گرفته‌است. در حقیقت، پورتال داخلی، دروازه و درگاهی برای ورود و دسترسی به کلیه برنامه‌های مورد نیاز واحدها و کاربران مختلف شرکت است. در پورتال شرکت علاوه بر امکانات فوق، اطلاعات لازم در خصوص مستندات ایزو و استانداردها شامل دستورالعمل‌ها، روش‌های اجرایی و نیز فرم‌های مختلف فعال در سیستم جاری و همچنین آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های اداری و مالی قابل دسترسی هستند.

بانک‌های اطلاعاتی فعال در شرکت

سیستم یکپارچه نرم‌افزاری دیاکوپارس به گونه‌ای طراحی شده است که کلیه برنامه‌های آن از بانک‌های اطلاعاتی مختلف استفاده می‌کنند. بانک‌های اطلاعاتی پایه علاوه بر استقلال و كاربري در برنامه‌های مختلف به لحاظ ماهیت و محور کار یعنی Admin بودن، توسط واحدهای خاصی مانند آرشیو فنی يا واحد کنترل کیفیت به‌روزرسانی می‌گردد. بانک‌های اطلاعاتی پایه در شركت دیاکوپارس عبارتند از:

با تعیین Admin برای هر کدام از بانک‌های فوق، نه تنها از تکرار فرایندها، ورود اطلاعات نادرست و کلا عدم یکپارچگی اطلاعات جلوگیری مي‌شود بلكه بر مسئولیت‌پذیری واحدها و کاربران در به‌روزرسانی این اطلاعات نيز افزوده مي‌گردد .نگرش سیستماتیک در پیاده‌سازی برنامه‌های مورد نیاز شرکت دیاکوپارس: یکپارچگی برنامه‌ها، نگرش فرایندی به سیستم و تاکید برERP یا سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمان ، برخورداري از سيستم‌هاي اداري بدون كاغذ ياPaperless  با تاكيد بر حركت فرم‌هاي الكترونيكي در چرخه گردش كار هر فرايند بوده است.

برنامه‌های حوزه مهندسی و تولید

در مجموعه‌هاي توليدي يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي نرم‌افزاري، مربوط به تولید می‌شود كه تعاريف و روال انجام توليد محصولات هر مجموعه توليدي در آن ثبت مي‌گردد. برنامه‌ای با چنین مشخصات تعاريف پايه خود را از بانك اطلاعات مربوطه تامين مي‌كند. در نتيجه يكي از چالش‌هاي پيش روي مديران كه نظارت بر فرايندهاي توليد است را به طور كامل پوشش مي‌دهد. اگر اين فرايندها به خوبي مديريت نشوند سبب كاهش قدرت رقابتي و افزايش هزينه‌هاي توليد مي‌گردند. علت ايجاد نرم‌افزار يكپارچه فرايند توليد در شركت دیاکوپارس نيز در همين راستا بوده است.

برنامه‌های حوزه بازرگانی

بازرگانی از مهم‌ترین بخش‌های شرکت‌های تجاری است. زمانی یک شرکت می‌تواند با مشتریان و خریدارانش ارتباط تجاری خوبی برقرار کند که یک واحد بازرگانی موفق داشته باشد. واحد بازرگانی یک بنگاه اقتصادی است که در جذب مشتریان و عرضه و معرفی صحیح محصول یا خدمات یک شرکت تلاش می‌کند. در دنیای پرفشار کسب‌وکار امروز، استفاده از ابزار نوین فناوری و علی‌الخصوص نرم‌افزارهای کاربردی، به یک ضرورت جهت استفاده از فرصت‌ها و بدست آوردن منابع برای بنگاه‌های اقتصادی تبديل شده است. از این رو استفاده از یک نرم‌افزار چابک و ساده و در عین حال قدرتمند که بتواند تمامی فرایندهای بازرگانی را پوشش داده و در MIS شركت قرار گيرد از الزامات در شركت دیاکوپارس بوده است. نرم‌افزار جامع بازرگانی شرکت از منحصر به‌فردترین نرم‌افزارهای بازرگاني است که در عین سادگی با استفاده از تکنولوژی روز، قابلیت پوشش‌دهی مجموعه نیازهاي شركت دیاکوپارس را در اين زمينه دارد.

برنامه‌های حوزه اداری

تا چندی پیش سازمان‌ها نیاز چندانی به گردآوری، پردازش، ذخیره‌سازی، تحلیل و توزیع اطلاعات نداشتند لذا دانش فنی و متدولوژی خاصی به منظور مدیریت و ساماندهی اسناد تعریف نشده بود. ارزش اسناد به عنوان بخشی از سرمایه سازمان‌ها ناشناخته بود و به مدیریت اسناد به چشم یک فرایند هزینه‌بر می‌نگریستند، اما امروزه سازمان‌ها برای دستیابی به موفقیت، نیاز به مدیریت و ساماندهی دقیق، مناسب، با کیفیت و به‌موقع اسناد و پرونده‌ها دارند. در این راستا استفاده از روش‌هایی که حجم زیادی از مدارک را سامان داده و آنها را در قالب تکنولوژی روز جای دهند و امکان استفاده مؤثر را پدید آورند، لازم و ضروری است. مدیریت اسناد و پرونده‌های پرسنلی به منظور جمع‌آوری و تهیه اسناد و پرونده‌ها، پردازش داده‌ها و توزیع آنها به شکل مطلوب در بین سطوح مختلف کاربران و متقاضیان، در زمان مناسب، با کیفیت و دقت لازم و متناسب با نوع کاربرد و استفاده، طراحی و پیاده‌سازی می‌شود تا از پراکندگی اطلاعاتی و فقدان اسناد مورد نیاز جلوگیری به‌عمل آید.

برنامه‌های حوزه مالی

برنامه مالي و زيرمجموعه‌هاي آن از اصلي‌ترين بخش‌هاي يك سيستم يكپارچه در يك مجموعه توليدي است، سيستم‌های جامع مالي از عناصري تشکيل يافته‌اند که در ارتباط با يکديگر هدفی را دنبال مي‌نمايند و آن هدف تهيه اطلاعات به نحوي است که داده را دريافت و با پردازش درون سيستمی خود، آن را به اطلاعات تبديل کند. اين اطلاعات براي مديران شركت و با هدف کمک و پشتيباني از آنها در جهت تحقق اهداف سازماني تهيه شده است. با مطالعه وظايف و نقش‌های مديران مي‌توان استنباط کرد آنچه که مديران در سطوح مختلف سازمان انجام مي‌دهند و همواره در فضای آن حرکت مي‌کنند؛ تصميم‌گيری است. بنابراين بسته به سطحي که مدير در آن قرار دارد براي تحقق امر تصميم‌گيري، نيازمند اطلاعات با ساختار خاصی است تا بتواند نقش خود را به بهترين وجه ايفا کند. مجموعه نرم‌افزارهای مالی دیاکوپارس با اين هدف طراحي و پياده‌سازی شده‌اند.

واحد طراحی سایت دیاکوپارس

قرن بیست و یکم، قرن ارتباطات و فناوری اطلاعات نام گرفته است با توجه به این امر باید به تکنولوژی‌ها و ابزار مرتبط با این دوره با دید ابزار صنعتی و فراصنعتی نگریست و از این رو از سمت سیستم‌های کسب‌وکار سنتی به سمت و سوی سیستم‌های مدرن رسانه‌ای دیجیتال طی طریق نمود. طراحی سایتی مدرن و مطابق آخرین استانداردها اولین قدم در پیمودن مسیر حرکت به سمت تجارت نوین جهانی است.

شاید امروز از هر کسی بپرسید وبسایت چیست، پاسخی داشته باشد ولی آیا واقعا همه ما به درستی می‌دانیم وبسایت چیست و متشکل از چه منابع و تکنولوژی‌هایی است؟ وبسایت شركت دیاکوپارس مکان نمایش و عرضه مجموعه افکار، عقاید، سلایق، احساسات، محصولات و خدمات موسسین آن به شکلی عام و به نوعی قابل دسترس برای کلیه جهانیان است.

با گسترش ارتباطات و روش‌های تجارت جدید، واحد طراحي سایت شركت دیاکوپارس به نوعی نقش ابزار اطلاعاتی و ارتباطی همچون تلفن، موبایل، تلویزیون، روزنامه و دیگر رسانه‌ها را در طراحي‌هاي موفق خود جای داده است.

قابلیت استفاده از مولتی مدیا ( چندرسانه‌؛ نوعی ابزار اطلاع‌رسانی که شامل گونه‌های مختلف رسانه همچون متن، تصویر، صدا، انیمیشن، فیلم و …) و در دسترس بودن آن، وبسایت دیاکوپارس را به يكي از برترین رسانه‌ها در صنعت رنگ كشور تبدیل نموده است، كه مرهون تلاش‌هاي بي‌دريغ اين واحد مبتكر و نوآور در خانواده دیاکوپارس است.

شرکت دیاکوپارس با بهره‌گیری از نیروهای متخصص خود در طراحی سایت و برنامه‌نویسی آن سعی در تولید وبسایتی نموده است که در ظاهر متفاوت و زیبا و در اجرا، فنی و کارآمد باشد. واحد طراحی و پیاده‌سازی وبسایت این شرکت با به‌کارگیری آخرین متدها در طراحی و توسعه سایت، مخاطب را در نیل به اهدافی چون دستیابی به درگاهی مناسب جهت تعامل، برخورداری از سامانه‌ای فراگیر در راستای اشاعه اطلاعات صحیح و دستیابی به بستری مناسب جهت معرفی محصولات یاری نموده است. این واحد همواره در تلاش بوده تا در این راه در راستای استراتژی اصلی خود با ثبات و محکم به سمت چشم‌انداز تدوین شده گام‌ بردارد. به این ترتیب با بررسی دقیق خدماتی که یک وبسایت ‌باید در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد اقدام به شناسایی سطوح دقیق بازدیدکنندگان و علایق و سلایق آنها، سطح تحصیلات و سطوح اجتماعی، سطح دانش در استفاده و کیفیت دسترسی افراد به اینترنت نمود تا وبسایتی موفق، محبوب و کاربردی در برآوردن نیازهای همه مخاطبان خود داشته باشد.

بررسی و مطالعه روانشناسی مخاطبین و رنگ‌ها در تدوین نقشه گرافیکی و معماری به همراه نقشه عمرانی سایت، در کنار مطالعه پروژه‌های به‌روز دنیا در دستور کار تیم طراحی سایت دیاکوپارس قرار گرفت که حاصل آن خلق اثری در خور هویت شرکت و مخاطبان محترم درون مرزی و برون مرزی آن باشد و از سوی دیگر قابلیت رقابت جهانی آن نیز افزایش یابد.

به‌کارگیری بستر و تکنولوژی نرم‌افزار مناسب جهت برنامه‌نویسی، طراحی و اجرا با کمک دانش، تجربه و تخصص واحد طراحی سایت دیاکوپارس و یکپارچگی وبسایت با پایگاه‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی در ارائه انواع گزارشات مدیریتی و بهینه‌سازی جهت افزایش میزان بازدیدکنندگان از طریق به‌کارگیری استراتژی تولید وب، رمز موفقیت شرکت در این بخش بوده است.

پیمایش به بالا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فیلتر محصولات

پوشش های آلکیدی
پوشش های آلکیدی
رنگ های اپوکسی
رنگ های اپوکسی
سایر محصولات صنعتی و محافظتی
سایر محصولات صنعتی و محافظتی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.